Wzrost wydajności pracy
Każdy z nas potrzebuje wstać od biurka na przynajmniej 5 minut w ciągu godziny. Krótkie przerwy redukują zmęczenie. Wielu pracowników nie ma możliwości odejścia od stanowiska pracy co godzinę. Zastosowanie biurka do pracy siedząco-stojącej to sposób na zmianę pozycji ciała bez opuszczania stanowiska pracy.
Tworzenie wszechstronnych stanowisk roboczych
Biurka z elektryczną regulacją wysokości pozwalają na wygodne i szybkie dostosowanie położenia blatu do zadania za naciśnięciem przycisku. Zmiana wysokości może okazać się przydatna na przykład podczas spotkania w większym gronie ze współpracownikami lub klientami. Dodatkową korzyścią może być fakt, że spotkania w pozycji stojącej zwykle okazują się krótsze.
Zdrowie i samopoczucie pracowników
Badania pokazują, że częsta zmiana pozycji ciała w trakcie pracy między siedzącą a stojącą przekłada się na zmniejszenie dyskomfortu oraz zmęczenia pracowników pod koniec dnia pracy.
Okazuje się także, że programy aktywności fizycznej w miejscu pracy przynoszą korzyść w postaci o 32 procent mniejszej liczby dni zwolnienia lekarskiego (źródło: dr. med. James A Levine (Mayo Clinic) oraz Selene Yeager).
Badanie przeprowadzone przez klinikę Mayo Clinic pokazało, że przebywanie przez dwie godziny w ciągu dnia w pozycji stojącej powoduje spalenie 340 dodatkowych kilokalorii.
Zapobieganie urazom
Dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb pracownika może przyczynić się do zmniejszenia stresu, jakiego doświadcza on w pracy. Częsta zmiana pozycji ciała między siedzącą a stojącą stanowi szansę na dalsze ograniczenie stresu poprzez wyeliminowanie niedogodności związanych z koniecznością utrzymania jednej pozycji ciała.